Home Biznes Inwestycje w przyszłość: Jak fundusze unijne mogą przekształcić Twój biznes

Inwestycje w przyszłość: Jak fundusze unijne mogą przekształcić Twój biznes

by Kamila

Odpowiednio wykorzystane fundusze unijne mogą pomóc w rozwinięciu Twojego biznesu.

Inwestycje w przyszłość: Jak fundusze unijne mogą przekształcić Twój biznes?

Możliwość skorzystania z funduszy unijnych otwiera przed polskimi przedsiębiorcami nowe perspektywy rozwoju. Fundusze unijne na rozwój biznesu i poszerzanie zakresu prowadzonej działalności gospodarczej to wsparcie, po które chętnie sięgają przedstawiciele różnych branż gospodarki. Przedsiębiorcy chcący się rozwijać mają do dyspozycji pokaźne sumy pieniędzy. Jakie możliwości dają fundusze europejskie?

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)

Środki unijne na rozwój biznesu znajdują się np. w Funduszach Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Program ten obejmuje swoim zasięgiem cały kraj i nastawiony jest na innowacyjność, co oznacza, że ​​na dostęp do środków mogą liczyć firmy realizujące projekty zgodne z Krajowymi Inteligentnymi Specjalizacjami (KIS). KIS to sektory i branże uznane za istotne dla rozwoju polskiej gospodarki. W ramach FENG można liczyć np. na wspieranie cyfryzacji sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW)

Przedsiębiorcy z województw:

  • lubelskiego,
  • podlaskiego,
  • pomorskiego,
  • warmińsko-mazurskiego,

a także części obwodu mazowieckiego (z wyjątkiem Warszawy i sąsiednich powiatów, które należą do bogatszych regionów w Polsce) także mogą liczyć na wsparcie z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej (FEPW).

Programy regionalne

Kolejnym rozwiązaniem dla polskich przedsiębiorców, których celem jest pozyskanie funduszy europejskich, są programy regionalne, w ramach których wsparciem mogą zostać objęci wyłącznie przedsiębiorcy z konkretnego województwa.

Podsumowanie

Starając się o fundusze europejskie, przedsiębiorcy mają szansę zyskać paliwo do rozwoju firmy i zrewolucjonizować swój biznes. Rzecz jasna, kluczem do sukcesu jest dostosowanie projektu do wymagań danego programu i opracowanie innowacyjnego planu działania. Fundusze europejskie stają się ważnym narzędziem wspierającym transformację biznesową i kształtującym przyszłość polskiego biznesu. Do firm, które pomagają, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy europejskich, należy m.in. funduszedlabiznesu.scp-slask.pl.

related posts

Leave a Comment