Home Biznes Jak przygotować poprawnie CV

Jak przygotować poprawnie CV

Napisz dobre cv

Daliśmy Ci wskazówki, jak napisać CV, aby przedstawiało Twój pozytywny wizerunek. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, powinieneś unikać zbyt wiele i pisać tylko szczegóły i przydatne informacje. Opisz swoje doświadczenie w taki sposób, aby pokazać, że obowiązki, które pełniłeś w przeszłości pasują do profilu nowego stanowiska. Oczywiście chodzi o wybranie właściwej rzeczy do czegoś, co faktycznie zrobiłeś, zamiast wymyślania czynności, która się nie wydarzyła.

Odpowiedź na pytanie, jak napisać dobre CV, to przede wszystkim wskazówki, jak pochwalić się swoją dotychczasową karierą. Ten akapit jest krytyczny. Wielu kandydatów popełniło ten sam błąd. To jest przewaga ilości nad jakością. Nie chodzi o to, abyś spisywał wszystkie czynności, które wykonujesz na danym stanowisku, ale tylko te, które nauczą Cię umiejętności, które będą Ci potrzebne w nowej pracy.

Upewnij się, że Twoje CV opowiada historię, prezentuje Cię jako osobę i prezentuje wszystkie Twoje osiągnięcia zawodowe. Pamiętaj również, że rekruterzy ocenią Cię na podstawie Twojej przydatności dla firmy. Twoje CV powinno przedstawiać Cię jako przyszłego produktywnego pracownika.

Jak przygotować poprawnie CV

Wybierz odpowiedni format swojego cv

Sformatuj swoje CV, aby wyglądało schludnie. Wybierz profesjonalną czcionkę do swojego CV i używaj pogrubienia w całym tekście oraz wybieraj większą czcionkę tylko w nagłówkach i nagłówkach sekcji. Zwróć także uwagę na szerokość marginesów i odstępy między kolejnymi akapitami. Dlatego zwykle nie warto decydować się na znalezienie szablonów CV za darmo w Internecie. Możesz mieć wątpliwości co do prawidłowego i czystego wyglądu swojego dokumentu.

Najpierw zapisz swoje CV jako plik we właściwym formacie – najlepiej .doc (Word) i PDF. Coraz więcej firm korzysta z systemów rekrutacyjnych, które dopuszczają tylko powyższe formaty. Życiorysy, czyli zdjęcia odręcznych życiorysów, nie wyglądają zbyt dobrze – i często są nieczytelne. Zachęcam również do skorzystania z szablonu CV, który znajdziesz na naszej stronie – dzięki niemu będziesz mieć pewność, że wypełnisz wszystko we właściwej kolejności i nie pominiesz żadnej sekcji.

Jeśli chcesz szybko napisać profesjonalne CV, skorzystaj z kreatora CV i gotowych szablonów CV, aby je wypełnić. Po prostu wprowadź swoje dane tam, gdzie to konieczne, a formatowanie zostanie wykonane automatycznie. Co więcej – program do pisania CV dostarczy Ci gotową treść, dostosowaną specjalnie do Twojej kariery. Po prostu kliknij tekst, który Twoim zdaniem jest najlepszy, a zostanie on automatycznie dodany do dokumentu.

Wybierz odpowiedni rodzaj pracy

Oczywiście dobieramy rodzaj CV odpowiedni do branży oraz zakres obowiązków, które będziemy wykonywać na stanowisku, na które aplikujemy. W dzisiejszych czasach, gdy rynek pracy jest mocno nasycony absolwentami szkół wyższych, warto stworzyć CV w oparciu o potrzeby pracodawcy i charakter przyszłej pracy, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby danej firmy.

Przygotowując tę ​​sekcję, pamiętaj, aby była ona jak najbardziej adekwatna do oferty pracy, którą jesteś zainteresowany. Jak zalecają eksperci MiT, przed napisaniem CV przeczytaj uważnie wymagania zawarte w ogłoszeniu i podkreśl kwalifikacje i doświadczenie, którymi pracodawcy są najbardziej zainteresowani.

Idealnie byłoby, gdyby nasze zainteresowania były związane z pracą, o którą się ubiegamy (np. Samochody dla sprzedawcy samochodów). Jeśli nie (w końcu kto chce ciągle myśleć o pracy), nie ma się czym martwić. Jednak podając informacje o swoich zainteresowaniach, należy uważać, aby nie podawać informacji zbyt ogólnych (książki, filmy czy sport). Jeśli kochamy filmy, napiszmy przynajmniej o gatunkach lub reżyserach, których najbardziej podziwiamy. Podobnie jak w przypadku literatury czy sportu (tu podajemy dyscyplinę, którą uprawiamy lub która nas szczególnie interesuje.

Jak przygotować poprawnie CV

Skonstruuj skuteczny list motywacyjny

Ale jak napisać wiarygodny list motywacyjny? Mówiąc najprościej, opisując swoje mocne strony, używaj konkretnych informacji. W końcu każdy może napisać, że „umie radzić sobie ze stresem”, a pracodawcy nie będą mogli tego sprawdzić. Spróbuj więc zweryfikować swoje umiejętności, podając przykłady z poprzednich zawodów lub konkretnych osiągnięć zawodowych.

Najpierw zwróć uwagę na przejrzystą strukturę listu motywacyjnego, a następnie wypełnij to, co jest ważne dla pracodawcy. W tym artykule pokażę Ci, jak to zrobić. Omówię również krok po kroku, co należy zawrzeć w liście motywacyjnym, aby rekruterzy częściej odpowiadali na Twoją aplikację.

List motywacyjny powinien uzupełniać treść wypełnionego CV. Warto wydobyć z CV najważniejsze informacje i szczegółowo je opisać. Możesz pochwalić się swoimi największymi osiągnięciami, napisać więcej o swoich zainteresowaniach (jeśli są one ważne z punktu widzenia pracodawcy) lub napisać, dlaczego zależy Ci na danym stanowisku i jaką wartość wniesiesz do firmy, do której aplikujesz.

Sprzedaj się właściwemu pracodawcy

Tworząc tego typu akta pamiętaj, że najważniejszym celem jest przekonanie potencjalnych pracodawców, że to właśnie Ciebie szukają. Musisz więc odpowiednio reklamować swoją kandydaturę w swoim liście. Opowiedz nam o swoich osiągnięciach, wspomnij o swoich największych atutach i wyjaśnij, w jaki sposób byłbyś przydatny dla firmy, w której szukasz pracy. Pamiętaj jednak, aby nie być zbyt słodkim i nie obiecywać rzeczy, których nie możesz spełnić. Na końcu listu motywacyjnego należy wskazać, co możesz wnieść do firmy oraz wskazać, że chcesz uczestniczyć w dalszych etapach rekrutacji.

Pisząc list motywacyjny, handlowiec lub przedstawiciel handlowy powinien „sprzedać” swoje osiągnięcia i umiejętności oraz zdobyć zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Wielu kandydatów popełniło błąd, nawet nie czytając swojego listu!

W swoim CV w sklepie powinieneś od razu pokazać, że potrafisz sprzedawać i wiesz, na czym polega praca. Jednak umiejętności i doświadczenie sprzedawcy to tylko połowa sukcesu. Równie ważny jest sposób ich przedstawienia w dokumentach aplikacyjnych.

Kontynuacja po złożeniu podania o pracę

Po tej „oficjalnej” części będziesz musiał uzasadnić swoje roszczenie i wyrazić chęć dalszej pracy. Na przykład napisz, że w ramach swoich obowiązków zawodowych posiadasz kompetencje wymagane do wykonywania zadań, krótko opisz swoją konkretną pracę (np. sprawny pracownik.

Później powinieneś napisać „rozszerzenia” do swojej aplikacji. Zacznij od formalnego sformułowania: „Uprzejmie proszę o przedłużenie mojej umowy o pracę na czas nieokreślony.” Następnie wpisz okres zatrudnienia obejmujący Twoją obecną umowę oraz stanowisko, na które zostałeś zatrudniony.

Starasz się o nową pracę? Nie zapomnij przygotować CV. Wymagają tego wszystkie formalne procesy rekrutacyjne. Dobrze sporządzone i profesjonalnie wyglądające CV pomoże Ci otworzyć wiele drzwi, więc traktuj je ostrożnie. Poniżej wyjaśnimy, jak napisać CV oraz jakiego formatu i elementów wymaga.

related posts

Leave a Comment